Aktualności

JAK POŁĄCZYĆ PROFILE LED?

Profile LED stały się w ostatnim czasie niezwykle popularne. Nowoczesne linie świetlne doskonale sprawdzają się w różnego typu wnętrzach. Są trwałe oraz szybkie w montażu, a rynek oświetleniowy oferuje szeroki wybór modeli o różnych kształtach, rozmiarach i możliwościach. Dzięki temu mamy możliwość łączenia dowolnej ilości profili LED.

PROFILE LED – JAK POŁĄCZYĆ KILKA LINII ŚWIETLNYCH?

Różnorodność opraw do taśm LED pozwala na tworzenie ciekawych dekoracji oświetleniowych. Odpowiednio dobrane profile mogą w doskonały sposób podkreślić styl i charakter danego pomieszczenia. Dlatego, warto pokusić się o montaż nie jednej, a kilku linii LED. Za pomocą odpowiednich łączników będziemy w stanie stworzyć efektywne instalacje profili LED.

JAK POŁĄCZYĆ PROFILE ALUMINIOWE LED?

Łączenie profilii LED zwykle odbywa się popprzez wykorzystanie łączników montażowych. Są to praktyczne akcesoria, które pozwalają na łączenie odcinków profilii ledowych w różnych kierunkach i pod różnymi kątami. Idealnie sprawdzają się do montażu w narożnikach ścian. Ponadto, łączniki wzmacniają całą konstrukcję i nadają jej elegancki wygląd.

Najpopularniejsze typu łączników, jakie znajdziemy na rynku to przede wszystkim:

  • łączniki proste
  • łączniki kątowe 90°
  • łączniki kątowe 120°
  • łączniki poprzeczne kątowe

Łączniki profili ledowych zwykle montuje się do ścian, bądź sufitów za pomocą specjanych wkrętów. Rzadko kiedy stosuje się mocowania za pomocą taśm, czy klejów z uwagi na wagę profili i obciążenia złączek. Elementy te, podobnie jak profile LED, zwykle są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych i rozmiarowych. Bez problemu znajdziemy łączniki dopasowane do większości modeli opraw ledowych.

DLACZEGO WARTO ŁĄCZYĆ PROFILE LED?

Ponadczasowy styl i wygląd profili sprawia, że jest to rodzaj oświetlenia, który dobrze sprawdza się zarówno jako samodzielne źródło światła, jak i w połączeniu z innymi lampami. Niemniej jednak, za pomocą większej ilości profilii jesteśmy w stanie sprawić, że cała aranżacja będzie wyglądać naprawdę efektownie. Co więcej, stosując takie rozwiązania możemy manipulować barwą, kolorem i natężeniem światła.

Łączenie profili sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku dużych pomieszczeń. Nowoczesne salony, czy otwarte kuchnie z jadalnią to przestrzenie dające niemal nieograniczone możliwości pod względem aranżacyjnym. Gra światła i cienia to jedne z najlepszych efektów, o jakich warto pomyśleć w pomieszczeniu. Montując kilka niezależnych źródeł światła możemy operować światłem i jego natężeniem odpowiednio dostosowanym do pory dnia, bądź nastroju.

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ W CZASIE ŁĄCZENIA PROFILII LED?

Połączone profile powinny być tych samych rozmiarów i pasować do siebie pod względem stylu i materiału, by całość wyglądała estetycznie. Należy również wybierać solidne łączniki, które będą w stanie utrzymać całą konstrukcję. Warto również zapoznać się z instrukcją montażu poszczególnych profili LED. Niektóre modele zawierają szczególnie delikatne elementy, które łatwo uszkodzić. Oprawy do taśm LED można łączyć na ścianach i sufitach. W ofercie znajdziemy także profile wiszące, które również dają możliwość budowania ciekawych konstelacji.

W przypadku łączników montażowych do profili LED należy wybierać elementy dobrze dopasowane do danej oprawy LED. Pozwoli to na solidne i przede wszystkim estetyczne połączenia profili. W sprzedaży dostępne są łączniki kątowe dedykowane do profili wpuszczanych, narożnych oraz profili LED powierzchniowych. Standardowy zestaw zawiera łącznik wraz z niezbędnymi elementami do mocowania, czyli różnego rodzaju wkrętami i śrubami.