Aktualności

JAKI KLOSZ WYBRAĆ DO PROFILU LED?

Projektując wnętrze mieszkania, pokoju hotelowego, lokalu biurowego, restauracji lub sklepu, zawsze powinniśmy brać pod uwagę detale. Tworzą one spójną całość, dzięki czemu efekt jest zaskakujący zarówno dla klientów, gości, jak i samych pracowników lub mieszkańców. Czasem jeden niewielki element jest w stanie zupełnie odmienić aranżację i sprawić, że będzie ona prezentować się w sposób elegancki, nowoczesny i doprecyzowany. Klosz do profilu LED stanowi najlepszy przykład.

DOSTĘPNE RODZAJE KLOSZY:

Producenci i dystrybutorzy dbają o to, by oferować klientom jak najbardziej urozmaicony asortyment. Dzięki temu każdy jest w stanie spersonalizować wnętrze swoich nieruchomości i dopasować je do indywidualnych oczekiwań lub potrzeb. Nawet niewielkie różnice są zauważalne, dlatego warto zapoznać się z najczęściej wybieranymi kloszami. Należą do nich takie propozycje jak:

  • Transparentny
  • Mleczny
  • Mrożony
  • Frosted
  • Frosted mleczny

Nie możemy zapomnieć o oznaczeniach kloszy. Informują one nas przy pomocy liter i cyfr o szerokości i kształcie. Przykładowo: Masz do dyspozycji wybór klosza mlecznego C i C1. Model C jest szerszy od taśmy, natomiast C1 odpowiada jej szerokości. Należy zatem dopasować go do profilu, gdyż nawet niewielka różnica rozmiaru uniemożliwi montaż.

Oprócz tego wyróżniamy również rodzaj mocowania klosza w profilach. Do najpopularniejszych rozwiązań należą m.in. klosze wsuwane i zatrzaskowe. W renomowanych sklepach znajdziemy także modele soczewkowe, o zaokrąglonych rogach lub w kształcie rombu. Warto zatem sprawdzić kilka wizualizacji, by upewnić się, że dany wybór jest najlepszą dostępną alternatywą.

KTÓRY KLOSZ DO PROFILU LED BĘDZIE NAJLEPSZY?

Skoro znasz już dostępne opcje, pora przejść do kwestii wyboru odpowiedniej. Jeśli zależy Ci na jednolitym świetle, mleczny klosz będzie najlepszym rozwiązaniem. W przypadku wariantów transparentnych, przerwy między pojedynczymi diodami będą najbardziej widoczne.

Warto zaznaczyć, że klosz ma również duże znaczenie dla ilości przepuszczanego światła. Klosz do profilu LED mleczny charakteryzuje się poziomem w granicach między 50-55% przepuszczalności, natomiast transparentny PCV to ok. 80-85%. Inwestując w klosz typu Frosted z materiału PMMA, można osiągnąć wydajność na poziomie 90%.

Co to oznacza dla użytkownika? Im lepsza przepuszczalność światła, tym taśmy LED będą świecić efektywniej. Przykładowo: Taśma LED o mocy 18W z kloszem mlecznym, będzie oddawać do pomieszczenia podobną ilość światła, co taśma 9W z zastosowaniem klosza Frosted.

Efekt wizualny będzie jednak zupełnie inny, a mleczne klosze dodają efekt stonowanego, delikatnego oświetlenia. Dzięki temu lepiej pasują do mieszkań, domów prywatnych, restauracji czy obiektów noclegowych. Produkty typu Frosted oferują mocne i ostre oświetlenie, więc świetnie będą pasować do biur, czy sektora biznesowego, gdzie potrzebna jest duża ilość jasnego i chłodnego światła.

Oświetlenie ma ogromne znaczenie dla naszego samopoczucia. Ciemne pomieszczenia, w których zastosowano ciepłą barwę, sprzyjają regeneracji i wyciszeniu, natomiast w miejscach z dużym natężeniem chłodnego światła, będziemy czuć dużo energii do działania i pobudzenie.

Skoro wiesz już, że oświetlenie LED to nie tylko wybór odpowiedniej taśmy, a efekt zależy także od klosza, świadomy zakup satysfakcjonujących produktów wysokiej jakości będzie o wiele prostszy. Pamiętaj o tym, że Twoje mieszkanie lub lokal jest Twoją wizytówką, a to, jak obiekt zostanie wykończony, ma ogromny wpływ na samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniu. Zadbaj zatem o dopasowanie wszystkich elementów wyposażenia.