Uncategorized

JAKI PROFIL LED WYBRAĆ DO OŚWIETLENIA SCHODÓW?

PROFIL LED NAWIERZCHNIOWY

Planując wykończenie wnętrza, większość z nas marzy o tym, by mieszkanie prezentowało się znakomicie i było utrzymane w niepowtarzalnym stylu. Pozwala to nie tylko zachwycić gości wpadających z wizytą, lecz także stworzyć wymarzoną przestrzeń, w której będziemy czuć się doskonale. Do szczególnie stylowych elementów wykończenia mieszkania należą taśmy LED zabezpieczone specjalnymi profilami nawierzchniowymi umieszczane przy schodach. Decydują się na nie zarówno miłośnicy minimalistycznych wnętrz, jak i efektownych aranżacji na zewnątrz budynku.

LISTWA LED NAWIERZCHNIOWA NA SCHODY

Projekt schodów może być utrzymany w różnorodnych stylach, zarówno pod względem kształtu, jak i koloru czy zastosowanych materiałów. Niektóre osoby preferują na przykład nowoczesne konstrukcje zabiegowe, inne zaś wolą postawić na proste schody jednobiegowe. Taśmy LED chronione listwą nawierzchniową sprawdzają się w rozmaitych wariantach, dlatego cieszą się tak dużą popularnością.

Taśmy LED to efektowne oświetlenie, ale również ozdoba schodów. Ich obecność przy stopniach zwiększa bezpieczeństwo poruszania się domowników i dodatkowo sprawia, że schody prezentują się efektowniej, wpisując się w konkretny klimat aranżacji wnętrza. Zamontowane przy stopniach taśmy LED wymagają jednak zabezpieczenia przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi, a na zewnątrz dodatkowo też przed działaniem czynników zewnętrznych. Przeznaczony jest do tego profil LED na schody. Jaki wybrać, aby spełnił swoją funkcję?

ZALETY PROFILI LED DO SCHODÓW

Zanim wyjaśnimy, jaki profil LED do schodów sprawdza się najlepiej, zastanówmy się, dlaczego właściwie powinniśmy je wykorzystać w systemie oświetleniowym wraz z taśmami LED. Przede wszystkim jest to zabezpieczenie dla taśm, które mogą zostać uszkodzone przez osoby poruszające się po schodach. To szczególnie istotne, kiedy m.in. taśma jest naklejona w podstopnicę stopnia. Ponadto, profil zapobiega odklejaniu się taśmy. Jest to oświetlenie, które z jednej ze stron posiada samoprzylepny pasek. Wraz z upływem czasu może on tracić swoje właściwości. Ponadto, profil LED ułatwia utrzymanie taśmy w czystości. Wystarczy przetrzeć go szmatką, aby pozbyć się kurzu i ewentualnie innych zabrudzeń. Inaczej jest przy samej taśmie LED, która może zostać uszkodzone na skutek kontaktu z wodą, jak i oddziaływania na nią kurzu. Nie możemy też zapominać, że jest to zabezpieczenie dodatkowo zwiększające walory estetyczne oświetlenia schodów. Profile występują w różnych wariantach, różnią się wzornictwem, ale też kolorem. Możemy zatem idealnie dopasować je do stylistyki i kolorystyki schodów oraz wnętrza.

PROFIL LED NA SCHODY – JAKI NA ZEWNĄTRZ I WEWNĄTRZ BUDYNKU?

Schody znajdują się nie tylko w środku domu, ale też często prowadzą do wejścia lub np. umożliwiają bezpośrednie zejście z tarasu do ogrodu. Jaki profil LED na schody zewnętrzne powinien znaleźć się w zestawie z taśmą LED? Kluczową cechą jest jego odporność na wodę, wilgoć, niskie i wysokie temperatury. Powinien być to w 100% hermetyczny profil, który zabezpieczy taśmę, ale też sam nie pozostanie obojętny na wpływ warunków atmosferycznych.

A jaki profil LED do schodów wewnętrznych będzie najlepszym wyborem? W tym przypadku mamy więcej możliwości. Dużą popularnością cieszą się profile aluminiowe LED, lekkie, a przy tym bardzo trwałe i wytrzymałe. Przy schodach bardzo dobrze sprawdzają się profile nawierzchniowe, których nie wpuszczamy we frez. Czasami przy schodach montuje się też profile LED wpuszczane we frez, chociaż częściej to rozwiązanie pojawia się jako oświetlenie meblowe.

Już wiesz, jaki profil LED na schody wybrać i czym się kierować przy zakupie. Istnieje kilka możliwości zabezpieczenia taśm znajdujących się przy schodach. Jednocześnie można zyskać ciekawą ozdobę świetlną, doskonale prezentującą się szczególnie w minimalistycznych i modernistycznych aranżacjach.