Aktualności

JAKIE SĄ NAJNOWSZE TRENDY W OŚWIETLENIU LED?

Obecnie rynek oświetleniowy poszukuje nowych, kompleksowych rozwiązań pozwalająch ciekawie aranżować wnętrza bez ingerencji w powierzchnię sufitów, by zaoszczędzić jak najwięcej przestrzeni i nie skracać wizualnie wysokości pomieszczeń. Rozwiązaniem wychodzącym naprzeciw tym warunkom są listwy LED takie jak Power Line 45. To profil podtynkowy występujący w barwie czarnej anody, mocowany podtynkowo w płytach GK. Odpowiedni kształt tego profilu tworzy niszę wewnątrz podwieszanego sufitu, wewnątrz której montuje się źródło światła. Proponowane jest tutaj użycie profilu o nazwie Alu Swiss 20, który swoim zwartym i niewielkim kształtem ciekawie wpasowuje się w kształt profilu PL45. Profil Alu Swiss 20 posiada boczne uchwyty także w kolorze czarnym, które przykręcane są do prowadnic wewnątrz profilu głównego. Daje on możliwości montażu na jednej z trzech płaszczyzn dzięki czemu może oświetlać nie tylko podłogę ale także kierować światło na ściany.

JAK ZAMASKOWAĆ LEDY W SUFICIE PODWIESZANYM?

W ślad za tendami klienci poszukują modeli które w najmniejszym stopniu odznaczają się od powierzchni ścian i sufitów i maskują elementy wykończeniowe. Taką grupę stanowią profile led podtynkowe które w łatwy sposób da się zamontować w suficie podwieszanym. Dzięki wystającym bocznym prowadnicom profile można przykręcić śrubami do sufitu, a następnie szczelnie zaszpachlować by ranty zostały ukryte pod tynkiem.

JAK DŁUGIE LINIE MOŻNA TWORZYĆ PRZY UŻYCIU PROFILI LED?

Listwy LED dają te możliwości, że można dostawiać je obok siebie i tworzyć w zasadzie dowolną długość linii świetlnej. Najdłuższe dostępne na rynku profile mają długość 6m i zazwyczaj klosze do nich również występują w takich odcinkach. Pozwala to na zmniejszenie ilości łączeń na długich ftragmentach które nie odznaczają się tak wyraźnie jak mogłoby to wyglądać przy łączeniu linii z krótszych opraw led.