Aktualności

NA CO WARTO ZWRÓCIĆ UWAGĘ KUPUJĄC WPUSZCZANE PROFILE DO TAŚM LED?

Oświetlenie w postaci taśm ledowych od lat cieszy się dużym powodzeniem na rynku. Ich montaż jest nieskomplikowany, a efekt jaki dają jest wyjątkowy. Jednak aby móc cieszyć się estetycznie wyglądającymi taśmami ledowymi należy zamontować specjalny profil. Obecnie największą popularnością cieszą się profile LED wpuszczane, które odznaczają się ilością zalet. Przed ich zakupem warto jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii.

NA JAKIE PARAMETRY ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZED WYBOREM PROFILU LED?

Profile aluminiowe led wpuszczane są znane przez wiele osób, jednak nadal istnieje sporo nowicjuszy, którzy nie mają pojęcia na ich temat. Najtrafniej te elementy opisać można jako charakterystyczne oprawy, które nadają estetyki taśmom i dzięki którym prezentują się one o wiele ciekawej i bardziej nowocześnie. Ich wybór na rynku jest ogromny, dlatego warto jest zwrócić uwagę na kilka najważniejszych cech profili.

Pierwszymi z nich są obecność specjalnych otworów lub frezów oraz rodzaj powierzchni. Większość profili wpuszczanych wyposażona jest w frezy i otwory, które służą do łatwiejszego mocowania profili do różnych powierzchni. Dzięki nim można zaoszczędzić wiele czasu i stanowczo ułatwić sobie cały proces zakładania profili. Równie ważny jest rodzaj powierzchni, do której założenia przystosowane są dane profile led wpuszczane. Wiele z nich da się zamontować zarówno do ściany, sufitu, jak i płyt meblowych. Nie wszystkie jednak nadają się do przymocowania do płyt GK, co dla wielu osób może być utrudnieniem. Właśnie dlatego warto jest wcześniej zapoznać się z tym, do czego najlepiej nadaje się dany model profili.

Wielkość profilu również jest ważna

Pod uwagę warto wziąć także wielkość profili dostępnych na rynku. Wiele z nich ma różne długości i szerokości, dzięki czemu można w łatwy sposób przystosować je do swojej taśmy ledowej. Niektóre z profili dają możliwość zainstalowania kilku szerokości pasków ledowych, co często przydaje się do dekoracji mieszkania – schodów, półek lub innych miejsc. Tego typu profile są ponadto przystosowane do chronienia taśm z wysoką intensywnością strumienia światła.

Ostatnią cechą, na którą warto zwrócić uwagę jest cena. Profile ledowe dostępne są w najróżniejszych cenach, które odbiegają od siebie w mniejszym lub większym stopniu. Wpływ na koszt z jakim trzeba się zmierzyć ma głównie wielkość profilu, jakość wykonania oraz wszelkiego rodzaju dodatkowe udogodnienia. Jednym zdaniem – wszystko co zostało wcześniej wymienione. Właśnie z tego względu trudno jest określić dokładną cenę, z jaką można się spotkać. Może to być zarówno 10zł za metr, jak i więcej. Warto zwrócić uwagę także na to, że za osłonki należy dodatkowo płacić. Tutaj cena jest o połowę niższa, jednak ta kwota jest ruchoma. To samo dotyczy zaślepek końcowych, które często występują w zestawach i są najtańsze z wymienionych elementów.