Aktualności

RÓŻNORODNOŚĆ MODELI PROFILI DO TAŚM LED

Profile ledowe są jednym ze znanych produktów służących do dekoracji mieszkania i ochrony oświetlenia w postaci taśm. Od lat służą one wielu Polakom w urozmaiceniu wyglądu swojej wolnej przestrzeni i wychwalane są z powodu swoich zalet. Na rynku istnieje jednak wiele różnych profili, które są od siebie bardzo odmienne.

Profile led można podzielić ze względu na różne ich cechy. Pierwszym z podziałów jest ten ze względu na miejsce montażu. Zaliczają się do niego profile wewnętrzne oraz zewnętrzne, które nadają się lepiej w pomieszczeniach lub na dworze. Do profili wewnętrznych można zaliczyć wiele różnych rodzajów tychże elementów, które wykonane są z plastiku lub aluminium. Bardziej specyficznym rodzajem profili są te zewnętrzne, które charakteryzują się wykonaniem z grubej plexy. Taka budowa pozwala na odpowiednie zabezpieczenie taśm przed mrozem czy też innymi czynnikami związanymi z montażem na dworze.

Kolejnym, bardziej standardowym, podziałem profili jest wyróżnienie ich ze względu na rodzaj materiału, z jakiego są wykonane. Zaliczamy do tych profili zarówno te plastikowe, jak i aluminiowe modele. Profile do taśm led wykonane z plastiku to wybór standardowy, który najczęściej spotykany jest w przypadku dekoracji półek, kolumn czy też baru. Ten rodzaj profili jest o tyle ciekawy, że może zostać zainstalowany na zaokrąglonym materiale i zostać wygięty w kszałt łuku lub okręgu. W porównaniu do nich jednak większą popularnością cieszą się profile aluminiowe. Są one o wiele częściej spotykane, dlatego często uznawane są za uniwersalny wybór do taśm ledowych. Wśród aluminiowych profili można wymienić trzy kolejne modele, które najlepiej sprawdzają się w różnych warunkach.

Nawierzchniowe profile ledowe, czyli pierwsze z aluminiowych elementów tego typu, mocowane są najczęściej w przypadku sufitów, schodów oraz płyt meblowych. Charakteryzują się one tym, że nie nadają się one do wpuszczania we frezy. Te profile mieszczą od jednej do dwóch taśm led i mają ciekawy sposób montażu – można przykleić je na taśmę dwustronną, klej montażowy lub przekręcić.

Następnym rodzajem aluminiowych modeli są te wpuszczane we frezy. Ich zaletą jest to, że całkowicie licują się z materiałem, do którego są montowane, co zdecydowanie wpływa na ich korzyść. Pomimo, że z początku mogą wydawać się niezbyt estetycznym rozwiązaniem, wiele modeli tego typu profili posiada zamaskowaną krawędź frezu, dzięki czemu stanowią one naprawdę przyjemne dla oka rozwiązanie.

Ostatnim rodzajem są kątowe profile do taśm led. Tak jak mówi nazwa, mają one charakterystyczną budowę – ich przekrój jest w kształcie trójkąta prostokątnego. Ta cecha jest szczególnie przydatna w przypadku montażu profili pomiędzy płytą a ścianą. Dzięki temu tego typu profil led jest zdecydowanie najlepszym wyborem w przypadku niestandardowo wyglądających miejsc.